Lukker 15/12-2024 15:58:00
KOLDING-TROLDHEDE. Bureaustempel på 2 fine forsendelser [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kina, Ming Dynastiet, Board of Revenue, 1 Kuan (1000 Cash), 1368–1399, Pick AA10, trykt på morbærbarkpapir og stemplet med Kejser Hung Wus Røde Segl, flot stand med få rifter
Sous-vide kar 8,5 liter totalkapacitet. Med digital display og kabinet i børstet rustfrit stål. Driftskapacitet 6,5 liter, 520 watt. Ubrugt
Parti nye bor
Krybbespil af udskåret og bemalet træ med Jomfru Maria, diverse dyr, De tre vise mænd og hyrderne som betragter Jesusbarnet. Antageligt tysk. 20. årh. I alt 21 figurer. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
Ringskraldenøglesæt 22 dele i kuffert. Ubrugt.
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 2/1 Kiplampe”. Justérbar bordlampe af forkromet metal med skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 21–36.
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.40 ct. Vægt ca. 16,5 g. B. 5 mm. L. 18,5 cm.
BUDT 11500,- DKK
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934) Fra en solrig Italiensk kyst. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. 51,5×67.
Lille kurv til kat eller hund. 47X47X24 cm. Blød pude medfølger, samt hule til kat eller lille hund. 42X47X35 cm. Blød pude medfølger. Ubrugt i kasser.
78 dunke hånddesinfektionsmiddel, Des Gel á 5 kg. (ubrugt)
VÆGT med digitalt display. Beregner pris ud fra vægt. Max. 40 kg. Med 220V strømforsyning og indbygget opladeligt batteri. Med belyste displays, både foran og bagpå vægt. Ubrugt.