Lukker 15/12-2024 16:00:00
LUNDTOFT/LUNDTOFT pr. KLIPLEV. 2 breve med posthornstempler i LUX-kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Lænestol og to pers. sofa af mahogni. Hynder i sæde og ryg betrukket med lyst, stribet stof. Model PJ 149. Formgivet 1963. Udført hos P. Jeppesen. Sofa: L. 123. (2)
12 bts. Champagne “Brut”, Piper-Heidsieck A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Steakbestik 177 stk. knive + 110 stk gafler
VAREBIL, MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 CDI KSV A2. 1st. Indreg: 18-09-2018. Synet: 13-09-2022. Km-tæller viser: 281989.
BUDT 32000,- DKK
METALSKAB.
1200l kapacitet i opsamlerkassen. Amazone GH02 120
BUDT 12750,- DKK
36 stk. div. sæbedispenser m. holder (ubrugt)
Carl Halier (f. 1873, d. 1948) To cirkulære fade af stentøj, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 21825 og 21826. Royal Copenhagen. Diam. 35 og 29. (2)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Jacobsen T Jacobsen TR 3
BUDT 26500,- DKK