Lukker 15/12-2024 16:11:00
Stjernestempler. 4 postkort med julemærker og stjernestempler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Eglo loftlamper sort med kobber, 3 stk. Små skader kan forekomme. Ubrugt.
A near pair Hannoversh-Münden faience trays/plaques of rectangular form with retracted corners, painted in colours with flowers in a vase and a fruit basket, resp. and surrounded by a garland frieze. Both plaques marked, one in sepia. 74×53 cm. In fitted 20th century Louis XVI style fruitwood tables. H. 74 cm. (2) Provenance: Danish private collection
Et par aquamarin- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med smaragdslebet aquamarin på i alt ca. 5.99 ct. og fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.26 ct. L. 24 mm. (2)
BUDT 9000,- DKK
Poul S. Nielsen (f. Helsingør 1920, d. 1998) Interiør med en kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 81×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Komplett TOPCON X53i 3D GPS system fra 2019. Pent behandlet system Som er forsiktig tatt av. Stått på Hitachi ZX300 Utstyret ligger godt oppbevart i orginal medfølgende koffert. 1 GX-55 skjerm 2 PG-S3 antenne 1 MC-i4 receiver 5 TS-i3D sensor 2 søyler for antenne Komplett Ledningsnett
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige dråbeformede rubiner på i alt ca. 1.66 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.06 ct. L. 17,8 cm.
Vaskeplade sten ca 140x44/33cm + bordplade ca 155x65cm + spejl og stænkplade.
Der skal påregnes lidt reperatiomsarbejde, se billeder. Ellers fin og stærk skov Vibco Svenskerskovl - Til 14-25 ton gravemaskine / For 14-25 ton excavator
Reservedele medfølger, fronttank på 1500 kilo medfølger, sneglegift spreder medfølger, har sået 4000 hektar, altid stået inddøres, arbejdsbredde 6 mete ABC Hybrid 6 - Claydon
BUDT 183000,- DKK