Lukker 27/11-2024 19:17:00
Et par aquamarin- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med smaragdslebet aquamarin på i alt ca. 5.99 ct. og fem brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.26 ct. L. 24 mm. (2)
BUDT 9000,- DKK
Pressostater til luft
Danmark. 1875. Parti 3 øre grå/ultramarin med i alt 161 stk. Alle med ét stempel og i fin kvalitet, mange tykke rammer m.v. AFA for billigste 97.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se billeder
1 bt. Dominus Estate, Christian Moueix, Napa Valley 2014 A (hf/in). 1 bt. Cabernet Sauvignon “Cliff Lede Vineyards” “Songbook”, Stags Leap District, USA 2016 A (hf/in). Total 2 bts.
BUDT 1800,- DKK
Dobbelt Valset Bredbåndspudser inkl. soft starter, Cyklon Spån sug og 20 fods containere. Hele maskinen inkl. udsugning kan pakkes sammen i containeren. ca. 30 bånd medfølge DMC L95/RP-S - Divisione Meccanica Castelli
BUDT 20250,- DKK
2 stk. Motionsure, blå, med skridttæller, pulsmåler mv. Bluetooth. Ubrugte
GLASLØFTER med sugekopper til kran.
Dykpumpe til beskidt vand. 15000 L/time. Metalhus. Max. 20 meter løftehøjde. Ubrugt
Nes Lerpa (f. København 1942) Uden titel, 2000. Sign. med datering på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 73×60. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk Hvide Akrylplader 101,5 x 71,5 cm Tykkelse 2,5 mm, med folie
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Kasserolle af sterlingsølv med hamret overflade, øverste kant med perlebort. Stjerthank af udskåret ibenholt. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 55A. Vægt 424 g. H. 8. L. 26. Diam. 15,5.
file, nye og brugte