Lukker 15/12-2024 16:13:00
STORVORDE og VADUM. Stjernestempler på brevkort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Vinbæger af sølv rigt dekoreret med vinranker. Mester Almer Julius Westergaard, Københavns bymærke 1858. H. 16,5 cm. Vinbæger af sølv rigt dekoreret med blomster og bladværk. Utydeligt mesterstempel, Københavns bymærke 1843. H. 18 cm. Samlet vægt ca. 295 g. (2)
MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
Régence spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, udskåret med muslinger og bladværk. Sverige, 18. årh.s midte. H. 120. B. 56.
PERSONBIL, PORSCHE 996 CARRERA 4. 1st Indreg: 01-06-1999. Synet: 06-12-2017. Km-tæller viser: 269035. Uden afgift. Papir / attest fra Litauen medfølger.
BUDT 44500,- DKK
VAREBIL, NISSAN X-TRAIL 2,2 DCI. 1st. Indreg: 02-11-2006. Synet: 10-03-2022. Km-tæller viser: 337755. Bemærk: kan ikke åbne fordøren.
Laser gravere maskine. 3000 mW laser til gravering på mange overflader, f. eks. Træ, plast, læder, papir mv. F.eks. Telefoncover. Inkl. Software og materialer. Tilsluttes til PC. Ubrugt
Ca. 164 stk Rødvinsglas - 31 cl. model Princesa + 6 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
DONKRAFTE, 50 ton.
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
TIPKASSE / TIP CONTAINER.
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 100×81. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.