Lukker 15/12-2024 16:20:00
Litteratur. Danmarks Tofarvede Frimærker 1870–1905. Pragtværk i 6 bind. Af Lasse Nielsen. Som nye ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BITS/TOPPE SÆT, StahlKaiser.
Brandslange 20 meter med 3" stortz koblinger. Ubrugt
Mål: LxB: 180x100 cm.
Per Damm (f. 1929, d. 2008) Uden titel. Sign. Per Damm 62. Olie på lærred. 66×96. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Qum helsilketæppe. Persien. Nichedesign med blomstervase. 20. årh.s slutning. 103×153.
Safir- og diamantvedhæng prydet med fire facetslebne safirer og brillantslebet diamant og halskæde af 18 kt. guld. Diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.23 ct. medfølger. L. 42 cm. (2)
BUDT 325,- DKK
AC-Delco kraftig slagnøgle med digital moment tilspænding og vinkelsliber, uden batteri og lader.
Juletræs øreringe 18K forgyldt kobber.
Ulrik Hoff (f. Frederiksberg 1938, d. København 2023) “Vinter nat Tibirke”, 2003. Sign. Ulrik Hoff. Olie på lærred. 70×90. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kompakt lille knuseanlæg som klare ca 6-8 ton i timen. Nem at folde ud og bruge, kan komme ind de fleste steder. Hydraulisk styret justerbar kæbe Kæbemål 400mm x 250mm Knusningsydelse 25 mm – 120 mm Kompakt størrelse på 730 mm i bredden Vægt 1150 kg Robust stål og HARDOX 450 ramme Hydrauliske komponenter af høj kvalitet Praktisk foldetransportør Stor beholder til læsning af affa ABC Tigerbite 425 Betonknuser
BUDT 154000,- DKK