Lukker 15/12-2024 16:22:00
Postkort. 19 postkort med Royale motiver [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Velholdt og velfungerende lysmas Wacker Neuson LTC4L
Parti legetøj, ubrugt
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Cirkulær skål af stentøj, yderside indridset med vertikale riller i relief. Dekoreret med blånistret glasur. Sign. monogram, 122. H. 10. Diam. 22.
Postkort. Album med ca. 58 mest topografiske kort inkl. bedre motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Børnespil på hylden, 7 stk.
1974. Forhindringsløb, 80 øre, flerfarvet. Variant “MANGLENDE TEGNER NAVN”. Postfrisk fireblok [ 576 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk prydtræ af jade og halvædelstene i form af vinstok med druer og vinblade i potte. H. 27 cm. Samt fem div. “drueklaser” L. 9–19 cm. 20. årh. (6)
Jørgen Linde (, Møbeldesigner) Cirkulært spisebord af palisander med udtræk og tre tillægsplader, heraf to med sarg. Model FA 31. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 72. Diam. 120. L. 170/270. (4)
BUDT 3900,- DKK
Frederik IV, krone 1700, H 36, S 5, Kold 149b, cf. Dav. 1287 - fint eksemplar med rester af møntskær
Bulgari Diagono Professional Scuba af stål, ref. SD 40 S. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Bulgari lænke af stål og gummi. Ø 40 mm. Servicebevis fra juli 2023 medfølger.