Lukker 24/11-2024 14:15:00
Frederik IV, krone 1700, H 36, S 5, Kold 149b, cf. Dav. 1287 - fint eksemplar med rester af møntskær
Fin fisker båd. Trailer kan ikke indregistrere ABC 4HK - Jolle
Reol med 4 hylder i Bambus mål 76x26x111,5 cm , ubrugt i kasse
Batteriet er i ok stan Hangcha CPDS18J - Kapacitet 1,6 ton, løftehøjde 4,3 m / 1,6 ton capacity, lifting height 4,5 m
BUDT 12500,- DKK
PALLE med diverse spraymaling, 300 ml.
Rundt stålfad ø 32cm. 16 stk. + ovale stålfade 55x36cm. 20 stk. + fadstativer 20 stk. + ca. 30 fors. kagespader
Stopper på tomgang, forgasser bør renses. Ukjent tilstand. Visning mulig ved forespørsel på mail.
Salgsdisk L 160 D 55 H 105 cm.
ca 50 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
36 stk. advarsels-kegler, Banana (ubrugt)
Stort mobilt skibslaste anlæg med påslag. Er frakoblet og bruges ikke mere. Alle service er overholdt og anlægget er blevet vedligeholdt i alle årene. Brugt til at transportere flis. Drejebart transportbånd. Stor fødekasse, til aflastning fra lastbiler eller loader. Svingbar tragt. Overdækket transpportbånd for at mindste støv Komplet manual og monteringsvejledning medfølger. Har været monterret med internstyring, men original styring medfølger. Diagrammer og lister over dele medfølger. NB: Ved demontering og transport skal personalet sikkerhedsgodkendes før adgang på stedet. B&W E04820 Samson cross feeder + mobile shiploader
BUDT 82000,- DKK
George Morland (f. London 1763, d. sst. 1804) Bjerglandskab med en familie, der ankommer til en lille landsby. Sign. G. Morland. Olie på træ. 30,5×42,5.
Alsidig rendegraver med masser af muligheder. Sideforskydning og udskydelig gravearmen. Terex TLB 990PS - Udskydelig gravearm / Extendable arm
BUDT 235000,- DKK