Lukker 15/12-2024 16:28:00
Postkort. Skotøjsæske med diverse postkort med julemærker. Muligvis enkelte uden. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Magnolia”. Oval serveringsbakke af sterlingsølv med hamret overflade og to gennembrudte hanke. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 2X. Formgivet 1905. Vægt 1010 g. H. maks. 2,5. B. 26,5. L. 45.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
6 bts. Champagne “Cristal”, Louis Roederer 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
El hæve-sænke skrivebord + lille arkivskab + skuffekasette på hjul + 2 stk. kontorstole. Uden indhold, PC printer m.m. medfølger ikke.
Sømpistol fra Basso model nr 16/851-A1 ubrugt i kuffert
Fra lukket minkfarm 400 L sprøjte med hydr. Pumpe, beslag for Avant
4 stk. giner
Julepynt 13 dele. O2 design 3 stk. trædrejede juletræer. Højeste 24 cm mindste 16 cm. 3 LED lys fra Mono design duset grøn. Mindste 12 cm, store 24 cm. 2 rensdyr samt zinkfad L40 cm. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Antikt Heriz tæppe, Nordvest Persien. Gentagelsesmønster med store rosetter, palmetter og bladværk. 20. årh.s begyndelse. 269×224.