Lukker 15/12-2024 17:27:00
Postkort. 19 stk inkl. et dobbeltpostkort og 4 kort med frimærker hvoraf 2 med USA 2 c og en med 5 øre Chr. X fra Danmark samt 5 Bit Chr. X. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bulgari Bulgari Bulgari af 18 kt. hvidguld, ref. BBW33GLSKP. Mekanisk værk med automatisk optræk. 2000'erne. Bulgari alligatorrem med C-type spænde af stål. Ø 33 mm. Bulgari-æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Holmer T4 Holmer T4-40
BUDT 1110000,- DKK
2 ubrugte Veto kipcylindre for frontlæsser
Ingen beskrivelse
Amager Twist og Nyhavn glas, 42 stk. 6 øl, 8 vin, 8 champagne, 10 snaps, 4 likør, 6 dessertvin. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
BOLTSAKSE, Mannesmann, 3 stk.
4 ubrugte 10HK gearmotor, str. 130, udv. 15:1, udg. 48mm
Trådkurve B20 x L30 x H13, 30 stk.
Plyfa trækasse B57 x L40 x H19, mangler håndtag
Rullende havevogn på hjul og drejbart arbejdssæde, styrehåndtag og udstyrsbakke. Farve grøn. Usamlet i kasse. Samt 2 pakker udplantnings kasser.
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Rude 1981) “Banegaarden og alt det der hændte”, 1968–78. Sign. Kay C, 1968–78. Olie på lærred. 47×56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.