Lukker 15/12-2024 17:35:00
1930. Altinget, 7 aur, grøn. UTAKKET FOROVEN. Meget sjældent brugt eksemplar [ 127 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- Mange sliddele - Helt ny: 12 x tænder til Trimax. 7 x store fødder til dybdeharve. 6 x beslag med tænder. 12 x beslag monteret. 15 x beslag. Trimax Diverse reservedele og sliddele til harver
Et par diamantørestiker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 3,2 cm. (2)
SANTOKUKNIV, 18 cm knivblad, udført i 3-lags VG-10 stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske
2 bts. Gevrey Chambertin 1. Cru “Lavaux Saint Jacques”, Domaine Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
Olie/diesel pumpe. 12 Volt, 60 watt. 1500 liter/time. Ubrugt
IdaT rygsæk 25 stk. med logo
Stort sæt HSS bor med 220 stk i praktisk kuffert.
Ægyptisk figur af bronze i form af en siddende Ibis, med graverede halefjer på krop, ansigt, næb og fødder støbt med detaljer. Monteret på stand af træ. Krop og hoved samt ben sandsynligvis ej samhørende, krop muligvis senere. Delvis Sentid-Ptolemeisk periode ca. 664–30 B.C. L. 11 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Oliver Antik i 1990erne.
BUDT 11500,- DKK
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932) Uden titel. Sign. A. Haugen Sørensen 79, unika. Bladstørrelse 65×55. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.