Lukker 03/12-2024 11:00:00
Olie/diesel pumpe. 12 Volt, 60 watt. 1500 liter/time. Ubrugt
2 stk Køleskabe med hylder, 240 liter, 220V
Står i 6230 Rødekro. Tjep (ST-15/50) og Paslode (S200-316) sømpistoler til luft. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
1915. 10 øre, 4.tryk. Klip med rødt ovalstempel UDSTEDET KAGSSIMUT. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 7D ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Parti fra en italiensk pergola med kvinde. Sign. P. Mønsted. Sepia på papir. Lysmål 11×7,5.
Canvas-maleri, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - båd
PALLE med diverse fittings.
1870. PRØVETRYK af 4 skilling, grå/rød. Monteret på official præsentationsplanche udleveret til deltagerne ved den 3.UPU-kongres afholdt i Lissabon i 1885. Kun fremstillet i 54 eksemplarer. Muligvis UNIK på private hænder. Ex. Lasse Nielsen. Attest Nielsen [ P18C ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ege tæppefliser - 3 kasser og 3 forskellige modeller. Modular collection 4,147 m2 i alt, men der er kun 14/18 plader. SLO153 Uni 040-mid grey af 4,147 m2. SLO153 uni 060-antrazit af 4,147 m2. Total ca. 10,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
1 sæt havekrukker á 2 stk. H: 35/46 cm. Ø: 35/46 cm. (ubrugt)
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II. Perfekt mærke med optimalt placeret nr.stempel 40 (Løgstør). Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×