Lukker 15/12-2024 18:04:00
Østrig. Luftpost. Overkomplet sæt i postfrisk kvalitet med marginaler. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Må kun sælges til eksport, se Vilkår og Betingelser punkt 11.2. Bemærk, at er model "N" for narro Kubota M8540 N-C - Smal model / Narrow model!
BUDT 90500,- DKK
Prædynastisk “black-topped” ovoid vase af blankpoleret keramik, rødbrun og sort. Med stand. Naqada I-II, ca. 4000–3200 f. Kr. H. 12 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Bonhams, 1990erne.
Kan tage størrelse op til 70-75 cm. Nem lille maskine til wrapping af mini rundballe ABC W55 Miniwrapper - Ny mindstepris - Galliani
Olie/diesel pumpe. 12 Volt/155 watt. 2400 liter/time. Ubrugt
10 stk Event træ-klapborde 200 x 80 cm
2 hydr. Cylinder ubrugt
Meissen “Prunk”-kaffeservice af porcelæn stafferet med guld, bort dekoreret med bladværk og muslingeskaller i let relief. (7) Bestående af: kaffekande, flødekande, sukkerskål, 1 underkop og 3 sidetallerkener.
12 pakker tusser ,bla til at skrive på sko, tøj med mere, ubrugte
11 ruller fluepapir/fanger á 0,3x9 meter + 4 stk. musefælder (ubrugt)
18 pakker støvmasker m. ventil, Moldex á 20 stk. (ubrugt)
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 2020 A (hf/in).
Eterna Armbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med automatisk optræk. Sort læderrem med c-spænde af guldbelagt stål. Ø 34 mm. 1960'erne Servicekvittering medfølger.