Lukker 21/11-2024 18:30:00
Olie/diesel pumpe. 12 Volt/155 watt. 2400 liter/time. Ubrugt
- Den er næsten som ny da den altid har stået indenfor i en ha ABC Gennemgangs badevogn
BUDT 17000,- DKK
- Den røde jordloppe starter og virker. Årgang ubekendt. - Den grønne jordloppe virker ikke og mangler motordele. Årgang ubekendt. - Besto SPS 300 er startet og virker. timetal og årgang ubekendt. - Weber SM 82-2 asfalt skærer årgang 2000 starter og virker. Timetal ubekendt. - Reno 95 liters kompressor 230/400 volt 11-17 bar kun brugt få gange. Årgang ubekendt. ABC - Asfalt pakke med Beton sliber, asfalt skærer jordloppe og kompresser
BUDT 3500,- DKK
Ventilsæt, Corner Manuel Kriss, krom. Ubrugt
Danmark. 1854–1863. Parti 4 sk. brun med i alt ca. 200 stk. af AFA 4, 7 og 9 opsat på Visirplancher [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 26000,- DKK
Jesper Dalgaard (f. 1974) Uden titel. Sign. Jesper Dalgaard 2008. Polykromt dekoreret lertøj. H. 49. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Patek Philippe Calatrava af 18 kt. guld, ref. 3919j. Mekanisk værk med manuelt optræk, cal. 215. Kroko-præget rem med C-spænde af guldbelagt stål. Ø 33 mm. 1988. Manual, diverse dokumenter, servicebevis fra 1996 samt certifikat fra 1988 medfølger. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Fatimiderne, Al-Mustansir Billah, 427–487 AH (1036–1094 AD), Dinar, Misr (Cairo), 4,20 g , Album 719 - velpræget eksemplar med møntskær Ex. BR lot 848/42, 2014
Ungarn, Maria Theresia, 1740–1780, Dukat 1765 KB, Kremnitz, F 180, Huszár 1653, 3,49 g.
Nakirikniv, 18 cm knivblad. Udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto.