Lukker 25/11-2024 18:00:00
KUFFERT med slagnøgle og trykluftsværktøj, MannesMann, 33 dele.
Realisation. Originalt parti i 3 store og tætpakkede flyttekaser med utallige album og indstiksbøger m.v. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Diverse kummer og kummlokk 9st kumlokk 3-4 st kjegle 1stk renneløpskum Største ringen: Diameter – 177cm Høyde – 48cm 2 stykk 650kg Diameter – 114cm Høyde – 105cm
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958) Sukkerstrøbøse af sølv med hamret overflade. Lågets top smedet med stiliserede bær og blade. Udført og stemplet hos Evald Nielsen anno 1932. Vægt 203 g. H. 12,5.
Kraftig stor tiptrailer. Har en meget lille utæthed fra løftestemple ABC CMT - W25-50
BUDT 28500,- DKK
Bertel Thorvaldsen, efter (, efter) Relief af bemalet gips efter Musernes dans (fra 1844). 38×79 cm.
Se billeder
20 stk Metalskilte heraf 12 stk 35 x 26 cm og 8 stk 25 x 25 cm
BUDT 4000,- DKK
Glasvarer, 35 stk. Vintage krystal fad, krystal vase i grøn, Itala ballo fyrfadsstager, hyacintglas, Knapstrup platter med Storm P motiv m.m. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Lækkert topnøglesæt 172 dele, ubrugt
Charles Keith Miller (f. 1836, d. 1907) Skibsportræt af “Lintrathen”. Sign. monogram 1876. Olie på lærred. 62×92.