Lukker 21/11-2024 19:00:00
Smuk 18K forgyldt bamsekæde med hjerteformet Zirkonia.
Louis Vuitton “President” mappe af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med to indvendige lommer og brunt læderfor. To nøgler medfølger. H. 12 x B. 45 x D. 35 cm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Linhai 2x4 Shaft drive sys Linhai 2x4 Shaft drive system
BUDT 12750,- DKK
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Sofabord af massiv palisander med skuffe i ene ende. Hver ende med kehlet kant. Udført og mærket hos France & Søn. 1960'erne. H. 55. L. 75. B. 50.
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) En piberygende bondemand i en rapsmark. Sign. H.A. Brendekilde 87. Olie på lærred. 66×83. På blændrammen en udstillingsetiket fra Charlottenborg (2).
Bucherer Complications af guldbelagt stål og stål, Ref. 8522/23. Quartz værk med månefase og dag- og datovisning. Brun læderrem med c-spænde af guldbelagt stål. Ø 35 mm. 1991 Klarlund pung, certifikat og manual medfølger.
2 stk. store platter/fade By Boch. Mål Ø39 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Prada Taske af sort læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop, to rum opdelt af en lynlås lommel, to yderligere lomme og sort monogram for. Navneskilt medfølger. H. 27 x B. 36 x D. 17 cm. To originale dustbag medfølger.
BUDT 3900,- DKK
1905. 10 øre, 1.tryk. Smukt velcentreret mærke med ovalstempel STYRELSEN AF KOLONIERNE I GRØNLAND [ 3 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Merete Hansen (f. Holbæk 1940) Opstilling. Sign. MH. Olie på lærred. 100×77. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Pænt holdt, har spor efter stilstand i 6 månede MAN Tg a 26.350
BUDT 50500,- DKK
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Uden titel. Sign. Appel. Olie på lærred. 38×55. Proveniens: Privatsamling, Tyskland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.