Lukker 21/11-2024 19:00:00
Sølvring med Månesten, regulerbar
Kina. Interessant blandet parti ældre og nyere udgaver i 2 album + nogle årsmapper etc. Besre værdier iblandt [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Frans Kannik (f. København 1949, d. 2011) Nøgne figurer. Sign. Frans Kannik. Olie på lærred. 80×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bålfad Ø 60 cm. Samt fiske og bøf vender. Ubrugt.
Bemærk: Køber skal afmontere maskinen
BUDT 175,- DKK
Kinesisk pendant af grønlig jade i form af dreng. Ca. 1900. H. 6,5 cm.
Mål: BxDxH: 80x34x80 cm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC P C1452 - 83 kg - Euro Sha ABC P C1452 - 83 kg - Euro Shatal
Betjeningsknap Geberit, bredde 24,6 cm, højde 16,4 cm. Støbt zink. Ubrugt