Lukker 21/11-2024 19:00:00
Smuk sølv kors med Zirkonia
Ingen beskrivelse
VEMMELØV. Flot stjernestempel på 8 øre, tofarvet, på konvolut. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk. gummi-brændekurve (ubrugt)
1913. Chr. X, 35 øre, orange. Postfrisk marginalblok med nummer 48-N. [ 73 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
England. 1858. 2 d. blå, pl. 6. Pænt stemplet eksemplar. [ SG 36a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti akku værktøj. Stand ukendt.
BÆKKELUND. Posthornstempel i sort farve på fint brugsbrev til København. DAKA (183.5) +1.500 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
GJØL. Stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti rørgevind
2 stk. lænestole med ko betræk. Brugte, MOMSFRI
F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901) “Sandvig paa Bornholm, tidlig morgen”. Sign. F. C. Lund 1857. Blyant og akvarel på papir. Bladstørrelse 20×35.
Sæt på fire frisvingerstole med stel af forkromet stål udspændt med sjeneflet. (4)