F. C. Lund (f. København 1826,

Lukker 02/12-2024 19:37:00

F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901) “Sandvig paa Bornholm, tidlig morgen”. Sign. F. C. Lund 1857. Blyant og akvarel på papir. Bladstørrelse 20×35.