Lukker 25/11-2024 18:00:00
RILLEFRÆSER, Boxer BX-212, 5-40mm 1700W 230V.
Kroghejs rotorknuser helt klar til at starte opgaverne med at til at knuse tegl, beton, og asfalt. Har lige været gennemgået og serviceret og har fået skiftet ruller og bånd for 20.000 euro hvilket vidner om en maskine der er er værd at holde kørend ABC HMH RM601A B97
BUDT 114500,- DKK
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979) “Envie de ne plus écrire ....”. Sign. Dotremont 1975. Tusch på papir. Bladstørrelse 91×66. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
20 pk á 100 stk. 13x37x3 galv. Skiver
2 stk. fine messing adventsstager til olie. Lysene kan skrues af, påfyldning sker ved at skrue toppen af. Nogle væver skal evt, udskiftes. Diameter 26 cm. MOMSFRI
Gadekoste med skaft 10 stk.
100 stk Hvidvinsglas - 31 cl. model Princesa + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Beton-figur - H: ca. 53 cm. (ubrugt)
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “Blue Hour”, 2021. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl og olie på lærred. 220×180. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo FL612 - Wirehejs med container - Vid Volvo FL612 - Wirehejs med container - Video!
BUDT 40000,- DKK
Danmark. Større lagerparti i kasse med en del 4 RBS og andre skillingsudgaver, bedre tofarvet, mange AFA varianter og diverse andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
24 stk Helium flasker med helium til ca. 30 balloner pr. flaske, alle i original emballage
Rigtig fin multislit. Til luftning af græsplæner mm. Har 3-punktophæn Sisis Multislit MS/4
BUDT 8750,- DKK