Christian Thørrestrup (f. København 1823, d. sst. 1892) Forgrundsstudie fra Skaane, 1874. Sign. Thørrestrup 1874. Olie på lærred monteret på malepap. 19×42.
2 stk. liggestole, mrk. Bain De Soleil, Farve orange. Ubrugt.
Parti div. moppeholdere, mopper, svampe m.v. (ubrugt)
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
BUDT 9250,- DKK
Dansk møbeldesign Daybed med stel af eg. Løse hynde betrukket med dybthæftet kanvas og skind knapper. H. 40. L. 195. D. 46.
Anders Moseholm (f. 1959) “Curve No 5”, 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 92×92. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Parti div. første hjælps æsker + div. øjenspray m. vægophæng (ubrugt)
Litteratur. 5 album fyldt med QVIST VARIANT PLANCHER ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×