Christian Thørrestrup (f.

Lukker 25/11-2024 20:46:00

Christian Thørrestrup (f. København 1823, d. sst. 1892) Forgrundsstudie fra Skaane, 1874. Sign. Thørrestrup 1874. Olie på lærred monteret på malepap. 19×42.