Arne Haugen Sørensen (f. København 1932) Uden titel. Sign. A. Haugen Sørensen 79, unika. Bladstørrelse 65×55. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
To grønlandske tranlamper af fedtsten samt fiskekrog af jern, sten og træ. Medfølger senere stand af træ samt lampepind til at justere vægen/tarqigssût af træ og ben. 18.-19. årh. Lamper L. 25 og 33. (5)
Borerør Ø76,3mm: 13 på 1,5m + 2 på 2m - 15 længder i alt ABC Borerør Ø76,3mm
BUDT 18000,- DKK
Timer: 9057 Årgang: 2002 Kapacitet: 4600 Kg Løftehøjde: 6150 mm
BUDT 14200,- DKK
18 stk. Nye glasfiber tagtoppe til Traktor / Minigraver M:M: Længde 138 CM. Bredde 115 CM.
4 stk. monteringsbeslag for indmuringsdåse
Står i 6780 Skærbæk. Sadelunderlag 5 stk., (har pletter og nogle er af ældre dato), strigler, 2 stk. gamacher, 6 stk. sorte bandager mm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
KRYDERISÆT med 16 kryderiglas og roterende stander. Ubrugt.
"Sølv" 1 armet lysestager 12cm. 30 stk.
Borsæt, HSS, 170 dele i kuffert. Ubrugt
1 hydr. Cylinder ubrugt, 80x40x 660 total