Thailandsk stående buddha af forgyldt bronze, 19. årh. Monteret på base af træ. H. 70/90 cm.
Louis Vuitton “Keepall Bandoulière 55” rejsetaske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop og et lynlås rum med brunt stof for. H. 29 x B. 56 x D. 27 cm. 1989.
ubrugt gearmotor 0,55KW, 100:1
BOR / MEJSEL SÆT. 13 dele SDS bor og mejsel sæt. Ubrugt.
1 bt. Mg. Château Grand Puy Lacoste, Pauillac. 5. Cru Classé 1982 A-A/B (bn).
1 bt. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1976 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
1851. APRILBREV fra Sønderborg 21.4.1851 til Svendborg Amt pr. Nyborg. Håndskrevet “SØNDERBORG den 21/4 51” og liniestempel “SVENDBORG 23/4”. Meget sjældent brev i pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
England, Mary, 1553–1554, Sovereign of 30 Shillings 1553, S 2488, F 192
BUDT 240000,- DKK
BUDT 121500,- DKK
Dansk snedkermester Øreklapstol med ben af bejdset eg. Sædehynder, sider og ryg betrukket med patineret brunt, farvet skind. Udført ca. 1940'erne.
Stjernestempler. Ca. 60 forsendelser med diverse stempler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×