TOPNØGLESÆT med 171 dele, Bearsafe. Ubrugt.
1 rl. 50m ubrugt gasslange
6 stk Danmarks fodbolde i str : 5, ubrugte
Lysstofrør Phillips cirka 30 stk. 54 watt / 827, lille sokkel. Ubrugte
Salget på vegne av kommune. Alt av utstyr vist på bildet følger med. Ingen feil eller mangler. Tilhengeren er i meget god stand.
Mekaniker rullebræt, ubrugt og usamlet i kasse
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Sæt på seks spisestuestole af riopalisander. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model A-49. Formgivet 1956. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Jacob Kjær. (6)
350 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 30x100x1740mm på palle. Ubugt, har stået udenfor i længere tid.
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 5/4”. Pendel med bajonetfatningshus af bruneret, patineret messing. Baldakin af bakelit. Overskærm af patineret kobber, mellem- og underskræm af enkeltlags opalglas. Udført 1930'erne hos Louis Poulsen. Diam. 50. Proveniens: Lampen har hængt i offentlig bygning siden først i 1930'erne, indtil bygningens renovering i 2021.
Omega Constellation “NOS” af 18 kt. guld, ref. 368.847. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 1001. 1970. Omega lænke af 18 kt. guld, omkreds ca. 18,5 cm. Ø 33×40 mm. Omega-æske, hangtag og manual medfølger.
Safir- og diamantbroche af 14 kt. guld og platin prydet med to carréslebne safirer og brillantslebet diamant. Vægt ca. 4,5 g. B. 5 mm. L. 6,5 cm.
Fabriksny 8 KW luft til vand varmepumpe Kaisai KHC-08RY3-B, med monoblock system hvor kølemidlet er fuldstændig integeret i udedelen og forbindelsen til indedelen er vandbåren. Kaisai er keymark certificeret der bekræfter produktets høje standarder. Betjening med WIFI trådløs netværk og app. Pakket i transportkasse. Nem montering og enkelt vedligeholdelse. Se vedhæftet pdf. Model KHC-08RY3.