H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) En far med sine børn i en blomstereng. Sign. H. A. Brendekilde 07. Olie på lærred. 50×69.
25W LED belysning med solcellepanel og indbygget batteri
Simon Spies. 3 “miniark” af 4 mærker med portræt og tallet 61 (61 års fødselsdag) i venstre hjørne og under Spies med småt skrevet “VAN GOK”. Det ene miniark signeret af Simon Spies. [ (*) ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 390,- DKK
Overførselsanhænger med 3-vejs tip. Containerlad medfølger ikke og afmonteres inden afhentnin MTDK P324
BUDT 17000,- DKK
Trådkurve B30 x L40 x H13, 30 stk.
Stort knivsæt, 5 stk. knive udført i 67 lags Japansk Damaskus stål, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
37,5 cm længde 38,5 cm center afstand 15,5 cm. Ubrugt.
Et par kinesiske skåle af sølv, gennembrudt blomsterdesign, uden indsats. Luen Wo. Shanghai, ca. 1900. Vægt 180 g. H. 5 cm. Diam. 12 cm. (2)
Diverse pynt og møbler, Ta' hvad du vil ha' og lad resten stå.