Lukker 29/11-2024 11:13:00
2 stk. F360 26 g. hvid, 8 stk. F360 19 g. hvid og 10 stk. F360 16 g. hvid. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Afhentes: Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura. (via Google Maps)
Nylund & Krebs' keramiske værksted (senere Saxbo) Vase af stentøj dekoreret med brune og blåsorte fugle- og blomstermotiver på hvid og lysegrå base. Udført hos Nylund & Krebs, 1930–1937. Mærket 21. H. 25. Diam. 15.
BUDT 1250,- DKK
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.16 ct. Farve: E. Klarhed: VVS. L. 14,7–17,7 cm.
Et par muligvis russiske fuldskæftede sølvmonterede pistoler omkring 1740 fremstillet til eller tilpasset til det ottomanske marked. Kolbekapperne med lange flige har grotesk maske, gennembrudte tomskilte, kolber indlagt med sølvtråd og -blomster, låse med runde former indlagt med guld bl.a. i form af græsk tempel med kors, sideblik i drageslyng på rester af rødt klæde, ca. 28,5 cm. lange runde piber i kaliber ca. 16 mm. indlagt med guld over kamrerne, skæfterne ender i træ og om piberne ved mundingerne en cappucin i ottomansk stil dekoreret med blomster. Ladestokkene er er erstattet af træattraper og fastholdes af to rørkner i sølv. (2)
El-barnebil m. lader og fjernbetjening (ubrugt) + el-barnemotorcykel (stand ukendt)
-Har 3 skovl Liebherr R914 Compact Litronic - 17,5 ton - 3 skovle / With 3 buckets - Rotortilt
BUDT 480000,- DKK
Qum helsilketæppe. Persien. Nichedesign med blomstervase. 20. årh.s slutning. 103×153.
Der er monteret ny timetæller. Ca kørt i 20.000 time ABC HL 2200
BUDT 5250,- DKK
F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901) Portræt af en kvinde iført en kyse. Sign. F. C. Lund 1855. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 19,5×15.
RINGGAFFELNØGLESÆT med 12 stk. i str. Fra 6 - 32 mm. Ubrugt.