Lukker 21/11-2024 19:17:00
6 bts. Corton “Clos des Corton”, Faiveley 2020 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 3900,- DKK
Tre Kelim tæpper. Luri, sydlige Persien. Ca. 1960. 230×129. Antikt Shahsavan sofreh, Kaukasus. Ca. 1900. 130×119. Antik Shahsavan kelim, Kaukasus. 1890–1910. 254×155.(3)
Bent Haller (f. Vendsyssel 1946) Landskab. Sign. monogram. Olie på papir monteret på plade. Lysmål 43×62. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Safir- og diamantbroche af platin og 14 kt. hvidguld og guld prydet med smaragdslebet syntetisk safir omkranset af talrige antik- og enkeltslebne diamanter. Farve: H-K. Klarhed: VS. Vægt ca. 9 g. B. 22 mm. L. 5,8 cm. B. 22 mm.
Stor kinesisk stand af huanghuali og andre træsorter, arkaisk stil, H. 10 cm L/B. 32 cm samt to runde huanghuali stande Diam. 11 og 8 cm. 18/19. årh. (3) Proveniens: Dansk privatsamling
BUDT 16500,- DKK
Opel Movano 2,3 cdti. varevogn. Pæn og velholdt bil . Bilen er sidst synet 28/9-2023 Bilen har lbn. været vedligeholdt og den funger godt. Årgang 2011. KM. 217929
GRYDESÆT, 12 dele, også til induktion. Ubrugt.
Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.
Kinesisk silketæppe i klassisk Persisk Qum stil. Flot kvalitet. 20. årh.s slutning. 185×122.
Sideforskudt harve med rive. Bruges til under træer eller andre steder hvor man normalt ikke kan komme ind under. ABC Diskharve med rive - Tallerkenharve
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Riste sk ABC Riste skovl
BUDT 17500,- DKK