Lukker 25/11-2024 20:49:00
Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.
værkstedskataloger m.m.
Armbånd af 14 kt. guld. Vægt ca. 36 g. L. 18 cm.
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Solstrejf over en sø. Sign. E. M. Wegener 1908. Olie på lærred. 59×64.
2 sæt Earbuds i hvid farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
Inddækninger 1 stk metalbestos Ø280 5-32 grader sort, 1 stk metalbestos Ø230 0 - 5 grader, alu. Ubrugt.
2 stk. holdere til sprayflasker eller lign. Til ophæng på væg.
Omega Armbåndsur af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,80 ct. Mekanisk værk med manuelt optræk. Integreret lænke af 18 kt. hvidguld. Vægt ca. 51,5 g. Omkreds ca. 16,5–17,5 cm. B. 27 mm. Omega æske medfølger.
BUDT 17000,- DKK
6 stk Event træ-klapborde 200 x 80 cm
3 bts. Château Petrus, Pomerol 1978 B/C (us). One bottle C (ms).
BUDT 11500,- DKK