Lukker 21/11-2024 18:30:00
Talje, 2T, 3 meter. Ubrugt
144 stk. lysestage som fod
1851. APRILBREV fra Sønderborg 21.4.1851 til Svendborg Amt pr. Nyborg. Håndskrevet “SØNDERBORG den 21/4 51” og liniestempel “SVENDBORG 23/4”. Meget sjældent brev i pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis Vuitton “Alize De Poche” rejsetaske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, aftagelig og justerbar skulderstrop, tre lynlås rum med to indvendige lommer, stropper og beige for. H. 38 x B. 55 x D. 25 cm. 2001.
Ib Eisner (f. København 1925, d. 2003) Gåtur i Dyrehaven. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 50×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6230 Rødekro. Dobbeltdør med matteret glas. Med karm. Måler H: 211,2 x 151 cm. D: 10 cm. Hasp for oven og neden. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Beton køre rampe Med gelænder Længde 12 meter Brede indv. mål 3,7 meter Køre højde 1,2 meter.
Republikken Rom, Quadrigatus / Didrachm, ca. 225–215 f.Kr., 6,72 g, Cr 28/3, Syd. 64 Ex. Professor Niels Hannestad
6 bts. Mg. Château Mauvesin Barton, Moulis-En-Médoc 2014 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1750,- DKK
Isfjerner 12 stk, bemærk 1 liter i hver flaske
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018) “Fem farve-zinkografier”, 1980. Alle blade sign. PK 80, 30/400. Udgivet af Brøndums Forlag. Zinkografi i farve. Bladstørrelse 45,5 × 38. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.