Lukker 05/12-2024 19:01:00
6 bts. Mg. Château Mauvesin Barton, Moulis-En-Médoc 2014 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1750,- DKK
“Guld Vifte”. Jardiniere af porcelæn, oval form, hanke modellerede i form af vædderhoveder, hvorimellem ranker og bånd. Stående på fire lave fødder i form af delfiner. 595/11532. Royal Copenhagen. L. 37.
George Mosson (f. Aix-en-Provence 1851, d. Berlin 1933) Broget buket af asters. Sign. George Mosson 1921. Olie på lærred. 59×80. Udstillingsetiket på blændrammen. George Mosson var en fransk-tysk maler og tegner og stiftende medlem af kunstnersammenslutningen Berliner Secession. Han var hovedsageligt kendt for sine blomstermalerier, men han malede også landskaber og portrætter.
45,9kg. 995x398x740 mm.
Peder Evald Madsen (PEM) skitsetegning. Måler 40 x 30 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Hydrauldriven markvibrator Fabrikat: Stanley Modell: HS6000 Årsmodell: Okänt Fäste: S60 Längd: 0.78 m Bredd: 0.58 m Höjd: 1 m Vikt: 386 kg Skick: Markvibrator i begagnat fungerande skick Obs! Lasthjälp finns på plats.
Køkkenbord med skabe i rustfri stål. Se mål på foto)
Postkort. Parti i kasse med mest Vesteuropa med bl.a. gammelt originalt album med Østrig og Tyskland mm. samt album med Frankrig og Belgien og diverse løse kort mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
9 ruller miljøvæv á 1,06x25 meter (ubrugt)
2 STK. Inspektionskamera med LED lys. Til Android telefoner samt PC. (Ubrugt)
5 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
KRANVÆGT max. 1000 kg. Solidt metalhus. Med indbygget opladeligt batteri. Ubrugt.