16 visninger
Lukker 21/11-2024 19:31:00
1 bt. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 1970 B/C (us). 2 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 1970 C (ms). Total 3 bts.
BUDT 1150,- DKK
Reol med 3 hylder i Bambus mål 76x26x77,5 cm , ubrugt i kasse
BUDT 225,- DKK
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) To vaser af stentøj, dekoreret med brunlig glasur, ene modelleret med små hanke. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Nymølle, Denmark. H. 11,5 og 21,5. (2)
Smuk 18K forgyldt bamsekæde med hjerteformet Zirkonia.
Island. 4 følgebreve fra Norge til Island alle med Krone mærker fra Norge stemplet KRISTIANIA sendt til Reykjavik og påsat islandske mærker og afstemplet TOLLUR [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Smart knivblok med 5 knive i forskellige størrelser samt fjerkræssaks. Blok og knivskaft i brun. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Gerda Wegener, efter (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940) Tre erotiske kompositioner fra Fortunio, 1934. Alle trykbetegnet. Gravure på papir. Orig. kolorering. 22,5×16. Uindrammede. (3)
VAREBIL, FORD Transit 280S 2.2 TDCi (100 HK) Kassevogn Man. 1st. Indreg: 31-08-2012. Synet: 29-08-2022. Km-tæller viser: 121865.
Keld Moseholm (f. Freltofte 1936, d. Svendborg 2023) Uden titel. Stemplet KM 6–8. Patineret bronze. H. 19,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Christian V, 4 mark / krone 1677, H 68B, Sieg 35.2, Schou -, L.E. Bruun -, særdeles sjælden