Jacob Bang (f. København 1932,

Lukker 03/12-2024 20:34:00

Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) To vaser af stentøj, dekoreret med brunlig glasur, ene modelleret med små hanke. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Nymølle, Denmark. H. 11,5 og 21,5. (2)