Lukker 21/11-2024 18:30:00
Metaldetektor. Med vandtæt søgehoved og teleskopskaft. Kan adskille jern og stål fra sølv og guld. Ubrugt
John Grant George III lygteur i kasse af eboniseret træ, forsølvet urskive med sorte romer- og arabertal. Skive og værk sign. Grant, Fleet Street, London. No. 455. England, 18. årh.s slutning. H. 49. B. 29. D. 19.
Niels Reumert (f. Hellerup 1949) “Sørup”, 1974. Sign. Niels Reumert med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 35×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Toyota Sportsvan 1.6 D-4D. Der er partikelfilter. Bilen er afmeldt. Original registreringsattest medfølger ved afhentningen. Seneste bilsyn udført/godkendt 13.05.2024. Totalvægt 2060 kg. Egenvægt 1535 kg. Bilen blev startet og kørt med ved inspektionen, følgende blev bemærket: Der er effekt på fod og håndbremse. El spejle og ruder virker. Manuel 6-trin gearkasse. Få ridser og skrammer. BEMÆRK: Løst udstyr som ses i bagagerummet på billederne medfølger ikke. Rigtig pæn kabine. Se billederne for yderligere detaljer.
"Saltsprederen" monteret bagpå medfølger. Har noget rust. Må kun sælges til eksport, se Vilkår og Betingelser punkt 11. Yanmar EF235 - 4WD - Kun 912 timer / Only 912 hours
BUDT 28500,- DKK
Gucci “GG Marmont Mini” taske af gyldent quiltet læder prydet med talrige imiterede perler, dobbelt kædehank, et rum med en indvendig lomme og pink satin for. H 15 x B. 22 x x D. 6 cm.
SVEJSEAPPARAT, StanWerk MMA-250 med tilbehør.
Postkort. Ca. 90 stk. med motiver af Nisser, Engle, Nytår og Jul. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KOBENSÆT, BATO, 4 dele.
Afstandsring ø 10 mm, dybde 5 mm, 700 stk.
SLAGTOPPESÆT, StahlKaiser ½" - 10-32mm. 14 dele.