Lukker 21/11-2024 18:30:00
Signeret Emadzadeh Isfahan tæppe, Persien/Iran. Detaljeret medaljondesign på mørkeblå bund. Signeret: Emadzadeh Isfahan Iran. Knyttet med korkuld på silkekæde med konturer og partier med silkeluv. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 20. årh.s midte. 310×214. Proveniens: Dansk privatsamling. From the early years of the 20th Century In pursuit of technical excellence, established in Classical times there appeared a number of highly skilled designers determined to establish and maintain excellence in woven carpet art. The most famous of these designers were from the Seirafian family. Other significant Esfahan designers emerged at this time of which Emadzadeh was one of them, although output from his workshops is relatively small by comparison.
MASKINSAKS, LVD, 3100x6 mm med motoriseret bagstop. Årg 1989 Vægt 4600 kg.
- Den røde jordloppe starter og virker. Årgang ubekendt. - Den grønne jordloppe virker ikke og mangler motordele. Årgang ubekendt. - Besto SPS 300 er startet og virker. timetal og årgang ubekendt. - Weber SM 82-2 asfalt skærer årgang 2000 starter og virker. Timetal ubekendt. - Reno 95 liters kompressor 230/400 volt 11-17 bar kun brugt få gange. Årgang ubekendt. ABC - Asfalt pakke med Beton sliber, asfalt skærer jordloppe og kompresser
BUDT 3500,- DKK
Værktøjs kasse virkelig lækker og kraftig kvalitet, med gasdæmper i toplåget, glide skinner i skuffer samt gummi indlæg, kraftige bærehåndtag. Måler 66 bred, 47 høj, 33 dyb
BUDT 5200,- DKK
Mål: 240x86
Skab med glas, Stålplade på toppen, se foto
Sømpistol fra Basso model nr 16/851-A1 ubrugt i kuffert