Lukker 22/11-2024 09:02:00
Afhentes: Poulsgade 6, 1. Sal DK-7400 Herning (via Google Maps)
Lang Palleløfter ca 210 cm, hæver og sænker
3 forlænger kraftkabler af 25 m i hver, med stik, 3 faser, 5G 2,5, ubrugte, MF
Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969) Uden titel. Sign. K.Æ 18, 239/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×47. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1919. Halveret 4 øre, Bølgelinie, blå og Chr.X, 5 øre, grøn. Nydeligt brev fra TRANGISVAAG 20.1.19. Attest Nielsen [ 1A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fuld funktionsdygtig. Starter og kører. 64HK Lavt timetal!! 643timer Transportvægt: 4309kg 3-speed. Affjedret i frontarm. Centralsmøring. Yanmar dieselmotor. Hydraulisk snaplås i frontklo. Synet 5-2023 På dæk. Trænger til en vask. Service kontrakt: ca. 2 1/2 år tilbage Stor udstyrspakke. Ekstraudstyr: skovl 200cm, pallegafler, Sonarol overfaldsklo 180cm, wrapballetang, balle spyd og Rive, som mangler fod. Begrænset brug til afhentning. Timetal kan variere en smule.
Hele Verden. Flyttekasse med diverse indstiksbøger med bl.a. lagerbøger fra Danmark samt flyttekasse med diverse årsmapper og årsbøger til ca. år 2010. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Container med el hydrauliske låger. Fremstår meget flot og med få brugsspor. Aasum Smedie Assimilation 0-14 LAD S TBG - EL hydraulisk låger
BUDT 41500,- DKK
Ifö Sign børne toiletsæde.Ubrugt.
Stort sæt HSS bor med 220 stk i praktisk kuffert.
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Nuuk (Godthåb), Grønland. Sign. Carl Locher, Gothaab 1906. Olie på lærred. 42×57.
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005) “Windmill”. Cirkulært tæppe af uld i “rya” teknik. Grafisk dekor i orange og pink. Udført 1960–1970'erne hos Halling Koch. Diam. 242.
2stk. Luka Design enkeltsenge størrelse 90x200cm med 2 latex puder, topmadras m. 5 cm memory skum. 18 cm pocket fjedre m. 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Ubrugte
BUDT 1700,- DKK