Lukker 22/11-2024 09:04:00
Mål: LxB: 180x100 cm.
BUDT 325,- DKK
Afhentes: Poulsgade 6, 1. Sal DK-7400 Herning (via Google Maps)
Dansk Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og mahogni. København, 18. årh.s slutning. H. 144. B. 44.
RØREMASKINE, Scheffler, 5L - 2000W - 230V, med tilbehør.
1 bt. Champagne Dom Pérignon, Moët et Chandon 1973 B (ts/us).
Maskinen fungere og køre som den skal. Der er periodisk fejl på overlast censoren, men maskine fungere selv når overlast censoren melder fej Terex Atlet Unitruck 3517 - 16,8 m
BUDT 73000,- DKK
Firsidet kinesisk kalligrafi penselbæger, gennembrudt, H. 14,5 cm, samt et bambusfineret penselbæger H. 12,5 cm, derudover en 'Wan-emblem' æske, rektangulær form H. 6 cm L. 31 cm B. 16,5 cm.. 19. årh. (3) Proveniens: Dansk privatsamling
"Sølv" 5 armet lysestager 50cm. 5 stk.
Beryl- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med cushion-cut lyseblå beryl på ca. 5.40 ct. omkranset af talrige princess-cut og brillantslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 7,5 g. B. 15 mm. Str. 51. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2018.
Gulv-stripper til at kunne skære pålimede gulvbelægningsmaterialer såsom linoleum, tæpper, kork, gummibelægninger osv. fr Ubekendt Gulvstripper
Julemærker. Parti i 2 tykke album med diverse helark og nytryk m.v. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Diverse bajler, trug, vandkande og trillebør. 3 stk. aflange trug. 1 stk. stor balje - Ø: 86 cm, 2 stk. mellem og diverse spande. Randers børen 90 - trillebør af ældre dato med en del rust, og grøn vandkande. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI