Lukker 22/11-2024 09:10:00
Afhentes: Poulsgade 6, 1. Sal DK-7400 Herning (via Google Maps)
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981) Landskab. Sign. Ernst Syberg 1943. Olie på lærred. 50×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1840. Brev fra Helsingør 15.2 , via Altona 18.2.40 til Aberdeen, Scotland. Ank.stpl. 22 FE 1840. Godt enringsstempel HELSINGÖR 1840 15/2 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mascot arbejdsbukser 3 stk. 1 str. C46, 1 stk. str.C47, 1 stk. str. C60. Ubrugte.
Peder Evald Madsen (PEM) malerier, 3 stk. + stativ. De måler mellem 22 x 20 cm og 20 x 15,5 cm. Stativet måler H: 70 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Safe Tank Container med stor dør, uden nøgler, spildkar/riste i bunden, 1 dørhængsel brækket, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet
GENERATOR, DM7500WW benzin 3x220V, 1x380V. Ubrugt.
2 stk løvblæsere med benzinmotor, stand ukendt
10 bts. Saffredi, Fattoria Le Pupille, IGT Maremma, Toscana 2010 A (hf/in). Owc.
ØSTIFTERNES JERNB.POSTKT. 27.9.19. Brotypestempel på brevkort med 7 øre, Chr.X, orange sendt fra BORNHOLM til Købenahvn. Ganske få kendte [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Power Craft 2000 søjleboremaskine. Type: ZJ4110-1. Brugt. Skal afmonteres. Fra dødsbo. MOMSFRI