Lukker 26/11-2024 14:25:00
Pro-Safe båt m/Suzuki Four-stroke, 300 hk.
Afhentes: Trondheim lufthavn, Værnes, Norway (via Google Maps)
Et par tanzanit- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med oval facetslebet tanzanit på i alt ca. 9.03 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.75 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca 8 g. L. 3 cm. (2) Æske og IGI certifikat nr. 522231436 på tanzanitter medfølger.
12 bts. La Parde de Haut-Bailly, Pessac-Leognan 2009 A (hf/in). Owc.
BUDT 1800,- DKK
Mål: B x D: 160 x 66 cm
Georg Jensen To par manchetknapper af sterlingsølv. Dessin 142 og 608D. Samlet vægt ca. 33 g. Front B. 2,5–3 cm. Georg Jensen efter 1945. (4)
Kinesisk weiqi lågæske af huanghuali. Qing 18/19. årh. Vægt 265 g. H. 7,5 cm Diam. 12 cm. Proveniens: Dansk privatsamling
"Sølv" 3armet lysestager 24cm. 15 stk.
1 ubrugt motor med afbryder 1,1KW
Samlet vejl. Pris estimeret til 105.000 DKKSe billeder Antallet er et estimatVi opfordre kraftig alle interesserede bydere til at komme til eftersyn for at besigtige det store varelager, samt omfanget af antal og nedpaknings muligheder
1 bt. Champagne “Cuvée des Enchanteleurs”, Henriot 1996 A (hf/in).
Et par perle- og diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med perle og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.80 ct. Farve: G-I. Klarhed: VVS-VS. Samlet vægt ca. 17 g. Perlediam. ca. 10 mm. L. 3,8 cm. (2)
170 lejer, har været monteret 6004 2sæt, fejler intet