Lukker 24/11-2024 14:00:00
Antikkens Grækenland, Sicilien, Siracusa, Dionysios I, 405–367 f.Kr., Tetradrachm, “school of Eukleidas”, 17,03 g, Fischer-Bossert 87 (O32/R59), SNG ANS 1379 - små korrosionsspor
3 stk krøllejern, ubrugte
1902. Sort Í GILDI, 10 aur, blå, tk.14. Nydeligt stemplet mærke. AFA 5.500 [ 13 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Badeværelse underskab, Dansani P00062, hylde, hvid, låge. Har folie på. Bredde 50 cm, dybde 33. Ubrugt.
GADELYGTE, SOLAR gadelygte, 500 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt.
- Forberedt for 2-D maskinstyring (NB: Der medfølger ikke et maskinstyringssystem selv om der er monteret en antenne bagpå maskinen). Volvo EC240 BLC - 26 ton - Video !
BUDT 177000,- DKK
8 dele grydesæt. Med keramisk marmor slip let belægning. Flg. str.: 16 cm/1,5 l, 20 cm/2,6 l, 24 cm/4,4 l og 28 cm/6,3 l. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931) Marine med skibe i let sollys. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 26×40.
Frodo Mikkelsen (f. 1974, d. Østerild, Thy 2024) Kranie med huse og træer. Sign. FM 13. Mixed media overtrukket med sølv. H. 57. B. 29. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 22000,- DKK
Står i 6230 Rødekro. 24 pakker Termatex Alpha VT-S-24 lydloft til skinnesystem, 600 x 600 mm. 19 mm. Hver pakke indeholder 10 stk = 3,6 kvm. Til ca. 86 kvm. Ubrugt. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkkæde og partier med silkeluv. Ca. 900.000 kn. pr. m2. Signeret: Isfahan Ghafarian. 20. årh.s anden halvdel. 176×107.