Signeret Isfahan tæppe,

Lukker 02/12-2024 19:51:00

Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkkæde og partier med silkeluv. Ca. 900.000 kn. pr. m2. Signeret: Isfahan Ghafarian. 20. årh.s anden halvdel. 176×107.