Lukker 24/11-2024 14:19:00
Christian IX, Christian d'or 1869 CS, H 2, F 294 - nydeligt eksemplar af Danamrks absolut sjældneste d'or type, der kun prægedes i 539 eksemplarer
BUDT 36000,- DKK
Mål: B 150 cm x H 160 cm
BUNKAKNIV, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede uført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
Multimaskine med mange funktioner og bærerem. Ubrugt i kasse.
Fremviser lærred 100" med elektrisk motor,220V. Ubrugt.
Er lige kommet hjem fra en opgave og virker derfor som den skal, og lige klar til brug. Der medfølger 15 master af 1,5 meters = 22,5 meter. 4 Behæftelse beslag. 4 Kabelførings rør 5 Etage stationer. 1 montør try Hek GL500 - 22,5 m mast
BUDT 3500,- DKK
Står i 6740 Bramming. Fuga tilbehør - afbryder, Touch, lysdæmere, stik, lampestik, rosetter mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Græsk-Akamenidisk libationsskål af bronze med omphalos og bred rand, eksteriør drevet med kannelurer. 4. årh. f. Kr. H. 7 cm. Diam. 14 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1991, Kunsthallen auktion 407, lot 707.
Stort skilt i galvaniseret stål
Tanzanit- og diamantring af 14 og 18 kt. hvidguld og guld prydet med oval facetslebet tanzanit på ca. 3.11 ct. omkranset af talrige trapezslebne diamanter på i alt ca. 3.00 ct. Farve: H-I. Klarhed: VVS. Vægt ca. 11 g. B. 25 mm. Str. 51,5.
Højskab m/1 låge Alterna luxor, højde 155 cm, bredde 35 cm, dybde 26 cm, 3 glashylder. Skader, se foto. Ubrugt
- Dozerblad bredde 2,20 m. Takeuchi TB290 - 8 ton
BUDT 167000,- DKK