Højskab m/1 låge Alterna luxor, højde 155 cm, bredde 35 cm, dybde 26 cm, 3 glashylder. Skader, se foto. Ubrugt
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
1858. 4 sk. brun. Fint lille brev fra Vejle til Kolding. Ann. med nr.stempel 76 og sidestpl. VEJLE 10.1.1860. TIDLIGSTE KENDTE ANVENDELSE AF NR.STEMPLET [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
VAREBIL, TOYOTA RAV 4 2,2 D-4D D-CAT VAN. 1st. Indreg: 14-06-2007. Synet: 01-08-2023. Km-tæller viser: 249652.
BUDT 3500,- DKK
BUDT 9250,- DKK
Spanien. 1851–2002. Samling i 3 tykke indstiksbøger med mange udgaver og saæt inkl. lidt bedre udgaver og sæt. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stole/sæder fra biograf. Omkring 14 sæder. Ryglæn, sæder og armlæn. En del beslag og skruer medfølger. Sælges som reparationsobjekt da sæder ikke er komplette med ben.
Grohe Skate Cosmopolitan betjeningsplade, krom, str. 15,6 x 19,7 cm. Ubrugt.
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856) Purpurfarvet sommerlevkøj. Sign. I.L. Jensen. Olie på malepap. 20×14. Udstillet: Galerie G. Meier, “Johan Laurentz Jensen (1800–1856) - Dänische Stillebenmalerei in der Epoche des Biedermeier”, München 2000.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Moonlight Grapes” armring af sterlingsølv i form af vindrueklaser. Dessin nr. 551B. Vægt ca. 213 g. B. 2–4 cm. Indvendig diam. ca. 5,6×6 cm. Str. M/L. Georg Jensen efter 1945. Original æske medfølger. Nypris DKK 21.000,-
12 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1996 A (hf/in). Owc. A-A/B (bn).
Værktøjsvogn i virkelig lækker og kraftig kvalitet, med 5 skuffer med glideskinner og gummi indlæg, måler 98 høj 70 bred 46 dyb