Lukker 25/11-2024 14:00:00
Helt Ny Komatsu Hydralikk Olje Kjøler. Står i orginal forpakkning. Passer til Hjulgraver: PW 160 - 7 PW 160 - 8 Dele Nr: 20G-03-32130 vekt: Ca 21 kg
Afhentes: Arendal, Norway (via Google Maps)
Højskab m/1 låge Alterna luxor, højde 155 cm, bredde 35 cm, dybde 26 cm, 3 glashylder. Skader, se foto. Ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk JF GMS 3200 UP - F JF GMS 3200 UP - Flex
LUFTGEVÆR, ARTEMIS SR1250S 4,5MM, med stand og kikkertsigte.
1922. Chr.X, 50 øre, olivgrå. Ubrugt mærke med sjælden variant “LYN PÅ VENSTRE MONOGRAM” [ 7 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Emil Nolde (f. Nolde 1867, d. Seebüll 1956) 'Hamburg, Schiff im Dock'. 1910. Sign. Emil Nolde.Trykt hos: Genthe, Sabo. Radering. Lysmål 44,5×55. Litteratur: Schiefler 138 II. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Reol for bar m. lys, glashylde, H: ca. 200 cm. B: ca. 182 cm
Diamantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.75 ct. Farve: H. Klarhed: SI. Vægt ca. 3 g. Str. 55. Forsikringsvurdering på 30.000,- medfølger.
Rigtig fin ældre hjulgravemaskine, med to skovle, en planerskovl og en graveskovl. Starter med det samme, og går godt i motoren. Er løbende vedligeholdt, og ikke slidt op. Der er skiftet timetæller, men det er medregnet i de oplyste timer. Liebherr A 902 - 16 ton
BUDT 50000,- DKK
Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008) Figur i grønt og gult. Sign. Lindström. Olie på lærred. 54×65. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. MA, 77/150. Litografi. Bladstørrelse 82×61. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
c. 1808–1812. Særdeles sjælden “KRIGSSAG” sendt til Skagen. Påtegnet “Krigssag pr. Ordonnans. Befordres uophjoldt til Skagen af Sognefogden for Tversted Sogn. Afgaaet fra Hjørring Amtsk. den 24.Aug. kl. 8 3/4 (+ underskrift” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×