Lukker 25/11-2024 18:03:00
Romersk transportamfora af brændt ler, trompetformet rand, hals og krop uden overgang, lange let buet båndhanke. Med trebensstand af jern. Romersk kejsertid. H. 106 cm. Diam. rand 19 cm. Proveniens: Ifølge oplysninger erhvervet i 1960erne i Italien.
HØJTRYKSRENSER, Boxer BX-7016 benzin 206 bar højtryksrenser med fire forskellige strålespidser. Ubrugt.
Målebånd i display 24 stk og 2 stk nødlamper med holder ubrugt
Koch Safir- og diamantbroche af sølv og 18 kt. guld prydet med talrige carréslebne safirer og rosenslebne diamanter. Vægt ca. 5 g. B. 8 mm. L. 5 cm. Ca. 1920.
BOR / MEJSEL SÆT. 13 dele SDS bor og mejsel sæt. Ubrugt.
MOTORSAV, Boxer 52cc.
Ca. 50 stk Brødkurve forskellige str. Ø 26 cm - 37 x 49 cm + 57 sæt Salt og Peber H 5 cm
1937. 10 øre. blå. Postfrisk marginal 4-blok. [ 15 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
GASBRÆNDER/ Ukrudtsbrænder med 3 tilbehør og slange.
Kulgrill 75 x 49 cm med sidebord og hjul for transport
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) Tre pers. sofa med ben af eg. Sæde, sider og ryg betrukket med gul uld. Formgivet 1939. Udført hos &Tradition. L. 200.