Emanuel A. Petersen (f.

Lukker 25/11-2024 19:03:00

Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) “Midnatssol ved Diskobugten”. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 70×101.