Lukker 25/11-2024 19:09:00
Fransk kommode af mahogni indlagt med lister af lyst og mørkt træ, plade af Breche d'Alep marmor. Emprie form, 19. årh.s slutning. H. 90. B. 100. D. 46.
Fransk Louis Philippe spejl i ramme af forsølvet træ, dekoreret med perlestaf. 19. årh.s. slutning. H. 82. B. 56.
Almissetegn fra Holmens Kirke (Bremerholms Kirckis Fattige) 1701, nummer 5 (graveret), JS 1567, ubetydelige blanketfejl - det foreliggende, nydelige eksemplar har, foruden at bære det laveste nummer blandt samtlige registrerede stykker, tilhørt tre af de største møntsamlere i Skandinavien. Ex. B. G. J. Cavalli; ex. Sven Svensson; ex. P. M. Proschowsky; ex. dyrlæge Henning Poulsen. Pjecen, “Bremerholms Kirckis Fattige ” af M. E. Mortensen og J. Sømod, 1979 vedlagt.
ROBOTSTØVSUGER, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Ubrugt.
Milas Diamant- og bjergkrystalring af 18 kt. guld i form af blomst prydet med rosenslebet diamant og fancy-cut bjergkrystal. Vægt ca. 27 g. B. 3,5 cm. Str. 54.
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987) Kanalparti. Sign. H. Helme. Olie på lærred. 31×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Erindringsmedaljen i anledning af H.M. Dronningens 25 års regeringsjubilæum, 1997, Ag, J. Petersen, LS 3–028 (fig. 557), i originalt krydsbånd og original æske
Parti stubbor og pinalbor
Masser af Mylar til Fluebinding, mange størrelser og farver. Der er alt på billederne. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
-Er produktionsklar og med gasbrænder og bund snegl - og har egen motor. -Hydraulik pumpe. - NB ! Bemærk!!! Gasflaker og brandslukker medfølger ikke Oletto 9 m3 - Asfalt varmekasse / Asphalt Heating box.
BUDT 26000,- DKK
2 stk Polisan Dispenser til aftøringpapir