Lukker 25/11-2024 19:26:00
Samling kinesisk porcelæn bestående af madspand, dekoreret i blå med prunus, en fersken- og en lotusskål, dekorerede i farver med blomster. Sen Qing, 19. årh. H. 4–21 cm. L. 27 cm. (3)
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel, 1998. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Udsigt over lyngklædte bakker og Borre sø ved Svejbæk. Sign. P. Mønsted Svejbæk 1912. Olie på lærred. 80×122. Borre Sø ligger ud for byerne Sejs og Svejbæk mellem Brassø og Julsø ved Silkeborg.
Bo Kristiansen (f. Göteborg 1944, d. København 1991) Stort cirkulært fad af stentøj med indridsede bogstaver samt geometriske mønstre i relief. Delvis dekoreret med mat gråhvid, brun og transparent olivengrøn glasur. Sign. monogram. Unik. H. 8,3–8,6. Diam. 56. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6230 Rødekro. 5 stk. Jumbo bukke med 5 stk. forlænger, 5 stk. gelænder og 5 stk. hoveder. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Funktionsdygtig. Starter og kører. 102 HK (75 kw) Teknisk Totalvægt: 2800 kg Totalvægt: 2800 kg Køreklar vægt 1988 kg (Minimum) Vogntogsvægt 4900 kg Vægt af påhængskøretøj: 2500 kg (Med bremser) 750 kg (Uden bremser) Diesel Euronorm: Euro VI Partikelfilter: Ja Seneste syn: 12-07-2023 (Godkendt) Bilen bliver tømt inden afhentning. Bemærk! Sælges kun til export!! Reg attest medfølger.
Str. (LxHxB): 116x116x42 cm.
BUDT 175,- DKK
New York Watch Co. Lommeur af sølv. Ankergang og nøgleoptræk. Emaljeskive og blåanløbne stålvisere. Støvkapsel af sølv. Ø 60 mm. 1870'erne. “Gottfr. Bally, 1905, Thun” graveret på indersiden af bagkassen. Læderetui medfølger.
Arbejdsbord med metal kapsav, 220v.
Luka Design dobbeltseng med 2stk. latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Usamlet i org. emballage.
Ca. 72 dele Bosch tilbehør, bor, slibepapir, betonbor, bits, stik savs klinger, træ hulbor, murbor m.m. samt 4 stk save.