2 diverse cylindre
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Sur le terrain”, 2010. Sign. Alechinsky samt sign. på blændrammen Alechinsky med titel og datering. Tempera og tusch på papir monteret på lærred. 75×106. Proveniens: Galerie Lelong, Paris. Inventory number: W15839. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gallakjole fra ophørt butik str: 36 vejl pris 1200kr , ubrugt
- Kun brugt få gange. ABC ITC Power DG 6000LE-3 - kVA5,3 - 13 HP Diesel Generator
BUDT 6250,- DKK
800 stk. drinks/øl plastickrus, 0,33 L. samt 500 stk. Kaffe Termokrus, 9 oz
GRAVELL & TOLKIEN George III lygteur i kasse af mahogni, forsølvet skive med graveret timekrans med romer og arabertal, værk med kalender og repetion. Sign. 'GRAVELL & TOLKIEN, LONDON, 3012'. England, 18. årh.s slutning. H. 55. B. 37. D. 22. Proveniens: Dansk privatsamling.
Lysskilt med logo ca 40x40 cm, replika.
Grønland. 1905–1993. Original samling i indstiksbog incl. 18 forskellige Pakkeporto, Danmark Befriet komplet postfrisk (alle mærker med marginaldel) osv. Desuden mindre samling Dansk Vestindien med flere bedre mærker [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Realisation. Stort parti i 10 flyttekasser fyldt med samlinger, lagerpartier, årsmapper, større kartotek Danmark, miniark i antal samt meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
VANDSLANGERULLE, 20 meter med automatisk oprul. Ubrugt.