Lukker 25/11-2024 20:07:00
Et par kinesiske moonlamps af porcelæn dekoreret i blåt med fugl Fønix. Ca. 1900. H. 25 cm. (2)
Stor Betonhammer, Kango, type KV900, i transportkasse
Johannes Hedegaard (f. Helsingør 1915, d. 1999) Buste af Dronning Margrethe II. Sign. Johannes Hedegaard, 22038. Stentøj. H. 28,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
8 trins wiener træstige + 3 træ kabelruller
Danmark mv. Samling helark fra tidlig ståstik samt en enkelt bogtryk 10 øre, 1926 i 10 lagermappe. Også noget Færøerne og Grønland iblandt. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Bridgestone str. 245/70 R 16.
6 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2017 A (hf/in). Owc.
Cement-figur - H: ca. 60 cm. (ubrugt)
Meget fin traktor med kun 191 timer!. Er som ny !!! Med GMR Stenballe ca. 1,5m fejekos Kubota L2-452 - 2 ton - Kun 191 timer - Only 191 hours
BUDT 183000,- DKK
Hermès “Evelyne” taske af sort Togo læder med palladium beslag, aftagelig skulderstrop af stof og et rum med knaplukning. H. 33 x B. 32 x D. 7,5 cm. 2001. Original dustbag medfølger.
BUDT 13500,- DKK
12 bts. Château Beychevelle, Saint - Julien. 4. Cru Classé 1990 A (hf/in). Owc.